V neděli 20. 5. 2018 se v Pizzerii Olis v Olomouci sešla tři družstva, která se v ligovém ročníku 2017/2018 umístila na druhých místech ligových soutěží v kategorii B. Tato druhá místa jim zaručovala právo účasti v předkole o nejvyšší soutěž Olomouckého kraje - Extraligu. Začínáme ve 13:00 hodin schůzkou kapitánů a losováním pořadí jednotlivých zápasů. Číslo jedna si vylosoval tým Hanácka trefa Prostějov, pod číslem dva bude hrát tým Panteři Hranice a číslo tři patří týmu Kupec Tážaly. Posledně jmenovaný se ale do hry dostane až s poraženým týmem ze zápasu prvního. V rozhozu na střed je úspěšnější Hanácká trefa Prostějov a bude v prvním utkání proti Panterům Hranice v pozici domácích. 

  Sestavy týmů:
Hanácká trefa Prostějov - kapitán Pavel Hacura, Jan Richter, Radek Julínek, Ivo Losík
Panteři Hranice - kapitánka Lucie Kuchšová, Rudolf Bayer, Pavel Heger, Lukáš Kuchejda, Tomáš Jakel, Oldřich Oleš a Jakub Heger.
Kupec Tážaly - kapitán Michal Špunda, Jaroslav Vejmola, Libor Nezval a František Lakomý 

1. utkání - Hanácká trefa Prostějov - Panteři Hranice  - 3:10 legy 9:22
2. utkání - Hanácká trefa Prostějov - Kupec Tážaly - 10:8 legy 23:20   
3. utkání - Kupec Tážaly - Panteři Hranice - 9:9 - legy 24:21

Drama až do konce...
První utkání ovládl tým Panterů Hranice a i přes fakt, že hra byla na obou stranách velmi dobrá, tak rozhodoval onen pověstný dabl a  to klukům z Prostějova příliš nešlo. Zato Panterům se podařilo zavřít skoro vše a první zápas tak vyhrávají. Ve druhém utkání se poprvé představil tým Kupec Tážaly, který nastoupil proti poraženému týmu z prvního utkání. Opět velmi pěkné hry na obou stranách, ale tým Hanácké trefy se velmi rychle otřepal z prohry a svým dobrým výkonem si připravil náskok 9:3. Na vítězství je potřeba bodů deset a jak všichni víme, tak ten poslední bod se získává jen velmi těžce. Kupec zabral a postupně snižoval náskok až na 9:8 a to už byl tým Hanácké trefy značně nervozní. Na terči však byl Ivo Losík, který výhrou 2:0 dal svému týmu ještě naději na celkové vítězství. Muselo by ale vyjít několik předpovědí k poslednímu utkání mezi týmem Kupec Tážaly a Panteři Hranice. Poslední utkání je rozehráno a Panteři Hranice směle vykračují ke svému druhému vítězství a celkovému v barážovém předkole. Zápas vedl tým Panterů až do čtrnácté hry. Tam poprvé tým Kupce dorovnal na 7:7. Následoval zisk osmého a devátého bodu a rázem to bylo 9:7 pro Kupce Tážaly. Poslední dvě hry rozhodnou o všem. Pokud se podaří hráčům Kupce Tážaly získat bod, vyhrají a na scóre se stanou vítězem celého klání. Naproti tomu pokud se podaří hráčům Panteři Hranice vyrovnat, bude konec bez ohledu na týmové utkání, protože získají  bod za remízu, který bude rozhodující. František Lakomý prohrává s Tomášem Jaklem 1:2 a na sousedním terči hraje Libor Nezval s Lukášem Kuchejdou. Stav 1:1 a jako první se na zavírání dostává Libor Nezval. Když zavře číslo 36, tak vyhraje nejen dílčí utkání, ale spolu s s týmem Kupec Tážaly i postup do baráže o Extraligu. Dvě kola se mu to nedaří a na zavírání se dostává i Lukáš Kuchejda. Bohužel mu zůstane dabl 3. Libor rozpůlil číslo 36 i číslo 18 a zůstává na čísle 9. Od té doby se oba hráči pokouší zavřít. Lukáš číslo 6 a Libor číslo 9. Zápas přichází do 15 kola a 44 šipka Lukáše Kuchejdy nachází dabl 3. Radost na straně jedné, smutek na straně druhé. Celé dnešní odpoledne rozhodla 44 šipka Lukáše Kuchejdy. Získal devátý bod utkání a do celkového skóre minimálně jeden bod za remízu. Následující týmová hra se už vůbec nehrála a ani nemusela. Tým Panteři Hranice vítězí se čtyřmi body. Druhé místo obsadil tým Hanácká trefa Prostějov se třemi body a na posledním místě končí tým Kupec Tážaly. Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným týmům za předvedené výkony a skvělé sportovní chování, dále všem fanouškům a v neposlední řadě personálu Pizzerie Olis za přátelské prostředí a milou obsluhu. Z.Š.

Na posledním obrázku hráči Libor Nezval (vlevo) a jeho devítka a spolu s ním Lukáš Kuchejda (vpravo) s číslem 6.     

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.