Petr Helis se zapsal do historie ČDS CUPu.

V sobotu 12.12.2015 se v kulturním domě v Čelčicích na prostějovsku konal finálový turnaj šipkařské série ČDS CUP. Letos to byl již XVI. ročník. Turnaj byl jako vždy rozdělen na kategorii Velké finále, Ženské finále a Malé finále. Celý finálový den je koncipován jako svátek šipek, oslava nadcházejících vánočních svátků a také setkání šipkařů napříč Moravou. Aby i hosté mohli ochutnat soutěžní atmosféru a na vlastní kůži zažili pocit třesoucích se rukou, byl pro ně připraven Open turnaj.  Do tohoto turnaje se krom hostů a rodinných příslušníků mohli přihlásit i někteří z hráčů a hráček, kterým finálový den nevyšel podle jejich představ. Hrála se hra 301 SO na 3 vítězné legy jednostranným pavoukem. Na jeho konci se potkala velmi zajímavá dvojce v podobě Lukáše Koudelky a Aleny Stratilové. Finále lépe vyznělo pro Lukáše Koudelku, který finále vyhrál a z Čelčic si jako první odnesl vítězný pohár. Druhé místo odváží domů Ája Stratilová a na sdíleném třetím místě se umístil Pavel Lužík a Ivo Zatloukal.

na fotce zleva: Ája Stratilová, Lukáš Koudelka, Pavel Lužík a Ivo Zatloukal.

V pořadí druhé finále bylo utkání hráčů, kteří splnili jednu z podmínek(účast na minimálně deseti základních turnajích ČDS CUP) avšak jejich bodové hodnoty nestačily na postup do Velkého finále a nebo pro časovou zaneprádněnost se více turnajů nemohli zúčastnit. Ve finále se potkal Robert Vymlátil a Roman Klimša. Opět byla k vidění pěkná hra s bohužel velmi nervózním zavíráním hry. Toto finále ustál hlavou více Robert a je letošním šampiónem Malého finále ČDS CUP. Druhé místo obsadil Roman Klimša a třetí místo si vybojoval Danny De Col. 

na fotce zleva: Roman Klimša, Robert Vymlátil a Dany De Col.

Velká bitva se očekávala ve třetím finále, které se týkalo výhradně žen. Dana Vyhlídalová se v něm pokoušela dvakrát porazit Marcelu Kuběnovou. Finále bylo velmi dramatické avšak ani v tomto případě se hráčce přicházející z opravné části pavouka nepodařilo vyhrát. Vítězství v ČDS CUPU 2015 a zlatý řetízek s přívěškem si veze domů Marcela Kuběnová. Na stupních vítězů výše uvedenou dvojici doplnila Vlasta Spurná a za zmínku určitě stojí čtvrté místo Renaty Pastyříkové. 

na fotce zleva: Dana Vyhlídalová, Marcela Kuběnová a Vlasta Spurná

na fotce výše: Zástupce pořadatelské firmy ČDS TRading Prostějov Jiří Kůrka předává vítězce Ženského finále Marcele Kuběnové zlatí řetízek s přívěskem. 

Poslední utkání je již tradičně věnované účastníkům Velkého finále. Již na začátku dlouhé cesty padala různá jména, ale určitě jsem neslyšel jména jako Marek Popelka, Lukáš Kuchejda či Petr Helis. Prvně jmenovaný Marek Popelka čekal ve finále levé strany na poraženého finalistu strany pravé. Tam gradoval souboj mezi Lukášem Kuchejdou a Petrem Helisem. Petr Helis v tomto duelu zvítězil a Lukáš se v turnajovém pavouku posunul do jeho levé části. Utkání o třetí místo a pomyslný titul II. Vicemistr ČDS CUPu si domů odváží Marek Popelka. Lukáš se tak dostal zpět na pódium k dosud neporaženému finalistovi Petru Helisovi. Pod pódiem se na celkové finále a poslední zápas XVI. ročníku ČDS CUPu těšilo mnoho fanoušků obou aktérů, ale Petr nás všechny "zklamal" a výhrou 3:0 nedal Lukášovi šanci. Druhé místo tak putuje už v tuto chvíli možná novopečenému otci Lukáši Kuchejdovi a vítězem XVI. ročníku turnajového okruhu a dalším majitelem zlatého prstenu vítězů se stal Petr Helis.

na fotce níže: Petr Helis uprostřed s kopií zlatého prstenu ČDS CUP. 

na fotce o jednu výše: Loňský vítěz Pavel Šroubek předává Putovní pohár ČDS CUP Petru Helisovi, který jej bude následujících deset měsíců opatrovat. 

na fotce níže: Vítěz XVI. ročníku ČDS CUP 2015 Petr Helis

Na závěr mi dovolte poděkovat pořádající firmě ČDS Trading Prostějov, Českomoravskému šipkovému svazu, všem rozhodčím, pořadatelům a organizátorům za jejich práci, děkuji našemu mediálnímu partneru týdeníku Prostějovský večerník, dále všem našim obchodním partnerům, našim partnerům v restauracích a barech a v neposlední řadě Vám všem hráčům za Vaši účast na seriálovém okruhu ČDS CUP 2015 a u příštího ročníku s pořadovým číslem XVII. se těším nashledanou. Z. Špička

na fotce výše:  spontální fotka několika vítězů tohoto prestižního turnaje

zleva Pavel Šroubek (2014) Petr Helis aktuálně, Dalibor Krejzlík (2010) a Zdeněk Špička (2000). Už příští rok to můžeš být třeba právě TY!!!