Neděle 12. 6. 2016 - Restaurace Atlant Olomouc - Barážové utkání o Extraligovou účast v ročníku 2016/2017.

MIAGI MOHELNICE JE ZPĚT....

Po letošním ligovém ročníku spadl z Extraligy Olomouckého kraje tým Brablenci Kojetín, No Fear Šternberk a Sem Sex z Dolní, Horní Moštěnice. Dalším sestupujícím týmem může být ještě družstvo Miagi Mohelnice, které bylo vyzváno hned dvěma zástupci, kteří v ligových tabulkách končí na celkovém druhém místě. Jsou to týmy Twister Kroměříž a také Tygři A Olomouc.  

Soupisky týmů:

Extraliga - Miagi Mohelnice - kapitán Ladislav Hanich, David Rosí, Jiří Nitka a Michal Škop, Marek Koleniak

B. liga Olomoucko - kapitán Marek Čaňo, Štěpán Magyar, Radomír Macek a Jaroslav Mazánek

B. liga Prostějovsko -kapitán Petr Šťastný, Luděk Šťastný, Marcela Jurtíková, Lenka Horská, Lubor Přikryl a Petr Helis.

Pořadí zápasů

1. Miagi Mohelnice x Tygři A Olomouc

2. Tygři A Olomouc x Twister Kroměříž

3. Twister Kroměříž x Miagi Mohelnice

Miagi Mohelnice x Tygři A Olomouc

Hned první utkání může hodně napovědět. Na startovní čáře se sejdou hráči se současnou Extraligovou zkušeností (Miagi Mohelnice) a proti nim se postaví tým, který před rokem z Extraligy sestoupil (Tygři A Olomouc). Tým Tygřů B. ligou Olomoucka projel jako nůž máslem a zaváhal jen s týmem Machine Šumperk, který do Extraligy postoupil přímo z prvního místa. Začínáme hrát. 

Po prvních hrách je stav 2:2. Následující hra je opět velmi vyrovnaná  a končí  4:4. Šance jsou na obou stranách, ale koncovka je rozhodující. V tuto chvíli kapitání určují hráče pro hru dvojic a cricketu. 

Dvojice končí 1:1 a bude rozhodovat zápas vítězných dvojic. Ten si na svou stranu přibírají hráči Miagi a vedou 5:4.  Cricket je na tom podobně. Průběžný stav 1:1, ale úvod v rozhodujícím legu je jasně pro Miagi. Uzavřené 20 a 120 trestných bodů proti Tygrům. Hra ale pokračuje a Tygři zbraně neskládají. Připisují 38 bodů na devatenáctkách. Miagi končí hru, připisuje další bod a ujímají se vedení 6:4.  

Po dohodě kapitánů pokračuje hra dále na čtyřech automatech. Předposlední série končí poměrem 3:1 ro hráče Miagi Mohelnice. Jediný bod se povedl Marku Čaňovi. Stav utkání je 9:5. Zápasová matematika je jednoduchá. Tygři musí vše vyhrát, aby se šlo do prodloužení. 

Poslední sérii opět vyhrává tým Miagi poměrem 3:1. Tentokráte se byl autorem jediného bodu Tygrů Jaroslav Mazánek, který porazil Jiřího Nitku 2:1. Je konec utkání, ve kterém hráči Miagi Mohelnice poráží Tygry A Olomouc poměrem 12:6 a jsou jeden krok od setrvání v nejvyšší lize Olomouckého kraje. 

U šipkových terčů se už rozhazují hráči týmu Twister Kroměříž, kteří odehrají své první utkání proti dobře rozehraným Tygrům. Utkání zahájíme v 16:30 hodin.

Tygři A Olomouc x Twister Kroměříž

Tygři jsou v tomto utkání domácím týmem a tak budou mít malou výhodu v tom, že nebudou přecházet z terče na terč, ale budou hrát všechny zápasy na jednom terči. Zda to bude výhoda se dozvíme na konci utkání. První série je za námi a skóre je 2:2. Své utkání vyhrává Marek Čaňo a štěpán Magyar za "domácí" a z "hostů" vítězí Lubor Přikryl a Petr Šťastný.  

Ve druhé sérii byl více úspěšný tým Tygrů, kteří získávají tři body ze čtyř. Jedinou úspěšnou byla Lenka Horská, kerá poráří Jaroslava Mazánka. Stav utkání před čtyřhrou je 5:3 pro Tygry.

Hra dvojic ve hře 501 DO liga i Cricket je záležitostí Tygrů, kteří navyšují vedení na 7:3. Kapitán Twistru sahá do sestavy a střídá hráče. 

Třetí série jednotlivců vychází lépe pro Tygry, kteří ji vyhrávají poměrem 3:1 a navyšují svůj náskok na 10:4. O zápase je rozhodnuto, ale ještě nemáme konečný výsledek, protože nám chybí odehrát poslední kolo jednotlivců.

Poslední série končí poměrem 2:2 a o výsledku je rozhodnuto. Poměrem 12:6 poráží Tygři A Olomouc tým Twister Kroměříž. Tygři tím zůstávají sice ve hře, ale pouze za předpokladu, že v následujícím posledním utkání se podaří hráčům Twistru zvítězit nad týmem Miagi Mohelnice. Nemožné to není, ale bude to tvrdý oříšek. Poslední utkání zahájíme v 18:15 hodin.

Twister Kroměříž x Miagi Mohelnice

Začínáme poslední, ale velmi důležité utkání. Případná výhra Twistru vše posouvá do říše matematiky. Twister nastupuje v zahajovací sestavě : Přikryl, Helis, Horská a Šťastný P. Kapitán Mohelnice Laďa Hanich postavil tuto základní sestavu: Škop, Koleniak, Rosí a Nitka.

První série končí poměrem 2:2. Svůj bod si za tým Twister uhrál Petr Šťastný proti Jiřímu Nitkovi a Petr Helis přehrál Marka Koleniaka. Z týmu Miagi bodoval David Rosí nad Lenkou Horskou a Michal Škop poráží Lubora Přikryla.

Pokračujeme druhou sérií. Výsledek po druhé sérii je 2:2 a celkově 4:4. Jsem přesvědčen o tom, že tento vývoj utkání nikdo nepředpokládal. Za Twister dělá body Helis a Horská, Za Miagi skóruje Rosí a Koleniak. Před námi jsou čtyřhry a tady se určitě bude lámat pomyslný chléb. 

První čtyhra je odehrána a 0:2 vítězí hráči Miagi. Celkové skóre je 4:5. Následuje Cricket. Ten končí vítězstvím týmu Miagi, kteří se ujímají vedení 6:4.

Utkání pokračuje třetí sérií. Ta končí poměrem 1:3 ro Miagi. O jediný bod se zasloužila Lenka Horská, která porazila poměrem 2:0 střídajícího Vladimíra Hanicha. Stav utkání je 5:9. 

Začíná poslední série nejen utkání, ale celého barážového bloku. Už teď je jasné, že tým Miagi Mohelnice se udrží v nejvyší ligové soutěži Olomouckého kraje i v následujícím ročníku 2016/2017.  přes fakt, že na barážové utkání přijel skvěle připraven, tak cesta k udržení se v soutěži nebyla zdaleka jednoduchá. Tým Tygrů trápil hráče Mohelnice do poslední chvíle a ani druhé utkání s týmem Twistru nebylo procházkou v rajské zahradě. 

Poslední série končí poměrem 2:2. Poslední body Twisteru přidává Petr Helis a Petr Šťastný. Za Miagi přidává bod David Rosí a Michal Škop. Celkově utkání končí 7:11. 

Celkové pořadí:

1. Miagi Mohelnice   6 bodů

2. Tygři A Olomouc  3 body

3. Twister Kroměříž  0 bodů

Osobně děkuji všem aktérům barážového dne za jejich účast a herní nasazení a týmu Miagi Mohelnice blahopřeji k staronové účasti v Extralize Olomouckého kraje. Zdeněk Š.

Pár slov závěrem

V tuto chvíli u mne sedí kapitán týmu Miagi Mohelnice Vladimír Hanich, který je evidentně spokojený s výsledkem barážového dne, ale přesto jsem se zeptal.

Zdeněk Š. - Ahoj Vladimíre blahopřeji Tobě i celému týmu k udržení se v Extralize Olomouckého kraje. Co říkáš na vývoj a výsledek barážového dne.

Vladimír H. - Šli jsme do barážového utkání s tím, že buď na to máme a nebo ne. Hodně očekávání a velké naděje. Na konci letošní sezóny náš tým postihla silná marodka a oslabila počet hráčů na tolik, že byl problém odjet ve čtyřech hráčích na zápas. A jak všichni víme, Extraliga se nedá hrát na čtyři nebo pět hráčů. 

Zdeněk Š. - Měli jste strach, že skončíte v B. lize Olomoucko?

Vladimír H. - Strach ani ne. Věřili jsme si a kdyby to nevyšlo, tak nás čekalo derby s Miagi Rabbits Mohelnice. 

Zdeněk Š. - Je skoro osm hodin večer. Plánujete s týmem oslavu? 

Vladimír H. - Žádnou velkou ne. Už se radujeme tady, ale nic velkého neplánujeme.

Zdeněk Š. - Jak se hraje týmu utkání, které Vás v případě neúspěchu vrací o rok zpět? Mám na mysli, že celý rok hrajete o co nejvyšší umístění a najednout je tu zápas, který vás může poslat do nižší soutěže. 

Vladimír H. - Máme hodně uspokojující pocit z toho, že jsme sice nic nevyhráli, ale přesto máme to co jsme chtěli. Zůstáváme v Extralize a to je pro nás to nejdůležitější.

Zdeněk Š. - Myslíš si Vladimíre, že B. liga je diametrálně odlišná od Extraligy? Co si vlastně myslíš o nižší soutěži, kterou by pro vás byla B. liga Olomoucko?

Vladimír H. - Osobně si myslím, že první polovina B. ligy o čemž jsme se dnes přesvědčili, je natolik dobrá, že je konkurence schopná druhé polovině Extraligy. Na mysli mám týmy na sedmém a nižším místě v Extralize.

Zdeněk Š. - Baráž je za vámi a před vámi nový ligový ročník. Jsou nějaké plány do nového ročníku nebo je ještě příliš brzy?

Vladimír H. - Zatím jsme se ještě moc do budoucna nebavili, ale jedno je jisté. Naše účast v Extralize byla pro některé hráče prioritní a na základě barážového výsledku už teď mohu říci, že náš tým bude na začátku nové sezóny kompletní. Určitě budeme hledat nějakou posilu, která se ale do naší soutěže hledá jen velmi těžko.  

Zdeněk Š. - Poslední slovo máš ty Vladimíre?

Vladimír H. -  Děkujeme soupeřům za dnešní zápasy a přejeme jim (jinak už dříve oběma extraligovým), aby se jim co nejdříve podařilo přijít k nám do Extraligy a Michal Škop přidává tády dády tááády dááááá... to jsem měl říct Já....

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Dynamite aktivátor návnady v České republice: hodnocení a názory (Karel.Oord, 6. 7. 2018 10:49:52) Odpovědět

    Mezitím necháváme poklidně plynout čas, majíce svůj život pod kontrolou. Ale pozor, abychom neztratili ostražitost a sami nespolkli háček! Podfukáři nedávno na internetu inzerovali podvodnou směs Giant Fish Aroma, která měla pronikavým pachem přilákat rekordní úlovky. <a href=https://rybydynamit.com/#1>https://rybydynamit.com/#1</a> května 2018 16-17:00 hod. – příjezd týmů, prezentace 17:00 hod. – losování lovných míst, přesun účastníků na vylosovaná místa, příprava stanovišť. 18.00 hod. Začátek závodu. 13.května 2018 12:00 hod. – ukončení rybolovu a celé soutěže 13:00 hod.