Obecná pravidla pro postupy, sestupy a barážová utkání

Extraliga Olomoucký kraj:

 

Do Extraligy Olomouckého kraje přímo postupují vítězové B ligy (Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko). Z Extraligy do nižších soutěží sestupují družstva z 12., 11. a 10. místa do B ligy své příslušné oblasti. Extraligová skupina bude doplněna do maximálního počtu 12 družstev. V případě, že dojde k rozpadu družstva v průběhu sezóny nebo po sezóně, bude Extraligová skupina doplněna dalším družstvem v pořadí. Pořadí bude pevně určeno klíčem počtu vítězství z celkového počtu ligových utkání mezi družstvy na druhých místech oblasti Prostějovsko, Olomoucko a Přerovsko

(stejné pravidlo platí i na další pozice).

 

Extraliga Zlínský kraj:

Do Extraligy Zlínského kraje přímo postupuje vítěz B ligy Vsetínsko. Z Extraligy do nižší soutěže sestupuje družstvo z  10. místa do B ligy oblasti Vsetínsko. Extraligová skupina bude doplněna do maximálního počtu 10 družstev. V případě, že dojde k rozpadu družstva v průběhu sezóny nebo po sezóně, bude Extraligová skupina doplněna dalším družstvem v pořadí (stejné pravidlo platí i na další pozice a ligové skupiny).

 1. V případě, že dojde k rozpadu družstva v průběhu sezóny nebo po sezóně, bude ligová skupina doplněna dalším družstvem v pořadí. Osloveni budou nejprve družstva z nižší soutěže do třetího místa a následně bude osloveno sestupující družstvo v pořadí - družstvo, které prohrálo barážové utkání a následně družstvo přímo sestupující k setrvání v ligové skupině.
 2. Ligová skupina bude vždy doplněna do počtu 12 družstev mimo nejnižší ligovou skupinu v oblasti a mimo Extraligu Zlínského kraje.
 3. Vítěz ligové skupiny v celkové tabulce přímo postupuje do vyšší ligové úrovně (mimo družstva v Extraligových skupinách).
 4. Družstvo na posledním místě přímo sestupuje do nižší ligové úrovně (mimo nejnižší ligové skupiny v jednotlivých oblastech).
 5. Družstvo na druhém místě celkové tabulky má právo vyzvat k barážovému utkání družstvo před přímým sestupujícím v celkové ligové tabulce.
 6. Družstvo na posledním nepřímo sestupovém místě musí odehrát barážové utkání na základě výzvy k barážovému utkání. V opačném případě také přímo sestupuje do nižší ligové úrovně.
 7. Počty postupujících a sestupujících se mohou měnit a jsou přímo závislé na počtu ligových skupin se stejnou ligovou úrovní.
 8. Družstvo, které odmítne barážové utkání je automaticky zařazeno na poslední pozici pro případné doplnění do vyšší ligové skupiny dle bodu 1.
 9. Barážové utkání se hraje systémem doma / venku a začíná se vždy u družstva z nižší ligové skupiny. Pro určení vítěze  barážového dvojutkání rozhoduje: 1. počet vítězství, 2. skore zápasů, 3. legy ze zápasů. V případě absolutní shody se ihned po skončení druhého barážového utkání odehraje  Týmová hra 701 DO liga na dva vítězné legy.
 10. Českomoravský šipkový svaz a ČDS Trading Prostějov si jako provozovatel ligových soutěží vyhrazuje právo rozhodnutí v případech, které tato pravidla neřeší. Vše ostatní se řídí pravidly UŠO a Doplňkovými pravidly Olomouckého a Zlínského kraje.   
 11. Barážová utkání o účast v Extralize Olomouckého kraje se hraje následovně:
  Při účasti 3 - 4 družstev se odehraje jednorázový turnaj (každý s každým). Systém hry bude upřesněn před barážovým turnajem. Při účasti dvou týmů platí určené barážové termíny. Pozor. Utkání se budou hrát minimálně na dvou automatech současně.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.