Je neděle 17. 6. 2018. Je 12:00 hodin a v Pizzerii Olis v Olomouci se vše začalo připravovat na nadcházejí událost. Tou je baráž o účast v Extralize Olomouckého kraje. Tři týmy zde budou od 13:00 hodin bojovat o dvě volné pozice. Začátek je naplánován na 13:00 hodin. Je chvilku po dvanácté a salonek se čtyřmi automaty se začíná plnit šipkaři. Zástupci týmu Arnošťáci Hranice, Panteři Hranice a týmu Bobři Seniors Olomouc se začínají pomalu scházet a ténovat před důležitou hrou. Ve 12:30 hodin začínáme schůzkou kapitánů a losováním pořadí. Jedničkou bude tým Panteři Hranice a v úvodním utkání si zahraje s vylosovanou dvojkou Bobry Seniors Olomouc. Proherce tohoto utkání nastoupí proti týmu Arnošťáci Hranice. Startujeme ve 13:00 hodin...

Sestavy 
Bobři Seniors - kapitán Pavel Šroubek, Kamil Hrtoň, Jan Zráhal, Marek Haleňák, Dalimil Válek, 
Panteři Hranice - kapitánka Lucie Kuchšová, Lukáš Kuchejda, Rudolf Bayer, Pavel Heger, Tomáš Jakel a Jakub Heger   
Arnošťáci Hranice - kapitán Martin Ondruch, Jiří Řehák, Vladimír Bartsch, Lukáš Kučera, Martin Macíček, Václav Schwarz, Jaroslav Pavlištík 

13:00 hodin. První utkání začíná. 
Bobři Seniors Olomouc x Panteři Hranice
Od počátku se hra lépe daří týmu Bobrů Seniors z Olomouce, který suverénně vyhral B. ligu oblasti Olomoucka a před dvojcemi je stav 6:2. Utkání pokračuje dvojcemi a Bobři navyšují na 8:2. Hraje se od počátku na dvou terčích po první dvojicích je jasné, že tým Panterů bude hrát v následujícím utkání proti Mistru Přerovské B. ligy a týmovým kolegům Arnošťákům z Hranic. Utkáí se ale musí dohrát, protože v závěrečném zúčtování může mít každý vyhraný leg svou důležitost. A právě o tom vědí své Panteři, kteří se nominovali v předkole o Extraligu díky poslednímu vyhranému legu. První utkání je za námi a konečné skóre je je 15:3 pro tým Bobři Seniors Olomouc. V 15:00 hodin zahájíme druhé utkání mezi týmy Panteři Hranice a Arnošťáci Hranice.

15:00 hodin 
Arnošťáci Hranice x Panteři Hranice 
Rozhoz na střed o pozici domácích vyhrál tým Arnošťáci Hranice a tak tým Panterů, ani na počtvrté (celkový počet již odehraných utkání z předchozích a současných baráží) nebudou v pozici domácího týmu. Zápas začíná a tým Arnošťáků se ujímá po chvilce vedení 3:1. Nastupují další hráči a před čtyřhrou je stav 5:3 pro tým Arnošťáci Hranice. Tým Panterů sice tahá za kratší konec, ale obdobně to bylo v předkole o Extraligu, ale nakonec to byl právě tým Panterů, který vše zvládl a dnes nastoupil ke svému druhému utkání. Stav pro ně není sice příznivý, ale ještě není konec. Dvojice jsou opět vyrovnané a po obou hrách je stav 6:4. Pokračujeme dál a skóre na straně Arnošťáků pomalu narůstá. 
O desátý bod se postará Vladimír Bartsch a všem je jasné, že o dalších dvou týmech, které postoupí do nového Extraligového ročníku Olomouckého kraje je rozhodnuto. Konečné skóre je 14:4 rpo tým Arnošťáci Hranice. I přes výsledky u terčů, panuje v salonku se šipkami dobrá atmosféra umocněná radostí obou postupujícíh týmů. Do nového Extraligového ročníku 2018/2019 v Olomouckém kraji postupuje tým Bobři Seniors Olomouc společně s týmem Arnošťáci Hranice. 

17:30 hodin  
Arnošťáci Hranice x Bobři Seniors Olomouc
Rozhoz na střed se povedl lépe týmu z Hranic a budou v posledním barážovém utkání domácím týmem.  Kapitáni obou týmu se dohodli, že budou hrát na čtyřech automatech současně a hra začala. Před hrou dvojic je stav 2:6. Začíná utkání dvojic. Oba týmy připíšou po bodu a za stavu 3:7 se pokračuje hrou jednotlivců. Tým Bobrů se rozjel svým tempem a do patnácté hry pouze navyšoval skóre. Nestor šipkového sportu Martin Macíček v šestnácté hře zdolal poměrem 2:0 Pavla Šroubka, ale to byl také poslední bod týmu Arnošťáci Hranice. Zápas končí se skórem 4:14 ve prospěch týmu Bobři Seniors Olomouc.

Celkové pořadí:

1. Bobři Seniors Olomouc 6 bodů
2. Arnošťáci Hranice 3 body
3. Panteři Hranice  

První dva týmu postupují do Extraligy Olomouckého kraje. Tým na třetím místě sice předvedl houževnatý výkon, ale do další sezóny bude dále hájit své barvy v B. lize Přerovsko. Srdečně blahopřejeme oběma postupujícím týmům a všem týmům děkuji za předvedenou hru, bojovnost a sportovní přístup při letošním bažovém turnaji. Z.Š. 

Postupující týmy do Extraligy Olomouckého kraje 

První místo v baráži - Bobři Senior Olomouc

Druhé místo v baráži - Arnošťáci Hranice