hlavička
5. Newsletter ČMŠS a ČDS 13.5.2011

Návrh ligového ročníku 2011/2012


.   Ligový ročník 2011/2012 zasáhne největší změna od dob šipkařských začátků. Přesně za rok budeme znát nejlepší družstvo v kraji, které pojede spolu s dalšímy družstvy (dle přiděleného koeficientu) reprezentovat náš kraj na MČR družstev. V příštím roce budeme bez kvalifikačního turnaje, který se koná ještě letos naposled. .   Složení Extraligy v Olomouckém kraji vychází z počtu družstev a až na olomouckou první ligu, odkud postupují do Extraligy čtyři nejlepší družstva, postoupí do Extraligy z každé ligové oblasti (Přerovsko, Prostějovsko, Šternbersko) po dvou družstvech.
.   Jednu výjimku tu budeme mít a tou bude oblast Jesenicko. Územně patří do našeho kraje a mají plné právo účastnit se bojů o Mistrovství ČR družstev. Docela rád bych viděl dvě nejlepší družstva Jesenicka v naší společné Extralize, ale myšlenka na 100 km přesun napříč Jeseníkem …  Proto bude Jesenicko dále hrát svou soutěž, nově však pod hlavičkou ČMŠS s právem účasti v baráži o postup na MČR a to s posledním možným nominovaným týmem. V praxi to znamená, bude-li mít Olomoucký kraj v příštím ročníku čtyři postupová místa, družstva na prvním až třetím místě automaticky postupují na MČR družstev a družstvo na čtvrtém místě sehraje baráž s nejlepším týmem Jesenické oblasti o postup na MČR.
.   Sestup z Extraligy bude koncipován takto. Družstvo na posledním místě automaticky sestupuje do nižžší soutěže (samozřejmě do své oblasti) a družstva na předposledních třech místech sestupují do společné baráže, kde budou bojovat společně s družstvy (1. ligy) na prvních dvou místech (olomoucko tři místa) o Extraligu. Obdobně bude tvořena další nižší soutěž. Na rozdíl od první ligy, ale družstvo na prvním místě v druhé lize automaticky postupuje do vyšší soutěže a družstvo z první ligy na posledním místě automaticky sestupuje.
.   Výjimku opět bude tvořit olomoucko, kde z první ligy automaticky sestoupí dvě družstva a vítězové ligy 2A. a 2.B. automaticky postoupí do vyšší soutěže. Postupové a sestupové klíče mohou být změněny v závislosti na postupu či sestupu některého z týmů do Superligy (pokud zůstane) Grafické znázornění postupů a sestupů naleznete opět nastránkách www.cds-sipky.cz v sekci Newsletter, číslo 3.


.   Zlínský kraj na tom bude obdobně. Do Extraligy postoupí osm nejlepších týmů ročníku 2010/2011 a vše ostatní se podřídí těmto počtům. První liga a ostatní ligy budou od nadcházejícího ročníku doplněny do počtu max. 12 družstev. Velké dojezdové vzdálenosti budou stejně jako v Olomouckém kraji řešeny baráží o poslední postupové místo na MČR družstev.
.   Vítěz Kroměřížské ligy tak bude mít právo vyzvat k baráži tým ze Vsetína na posledním postupovém místě na MČR družstev. Také stejně jako v olomouckém kraji bude platit obecná zásada, že poslední v soutěži automaticky sestupuje a první automaticky postupuje.
.   Předposlední dvě družstva budou hrát baráž o Extraligu. Tato pravidla ve Zlínském kraji budou platit po dobu, než se na Zlínském kraji neutvoří další ligová oblast.


.   O případném doplnění a upřesnění některých výše uvedených bodů vás budeme co nejdříve informovat. Také pokud vy budete mít nějaký návrh na doplnění či zlepšení této nadcházející ligové soutěže, sdělte nám ho prosím pouze písemnou formou na adresu cdscup@seznam.cz Předem vám moc děkujeme.

 

DOPORUČENÍ :

.   Závratnou rychlostí se blíží konec ligové sezóny a přihlášky do sezóny nové. Doporučuji proto vedoucím družstev, aby se v co největším počtu zúčastnili závěrečných POVINNÝCH schůzek vedoucích družstev a věnovali zvýšenou pozornost šipkařskému webu www.sipky.org a www.cds-sipky.cz kde vás budeme co nejvíce informovat o novém ligovém ročníku.

 

Tento newsletter pro vás připravili Zdeněk Špička a Radek Smola.


Pokud se vám nezobrazuje newsletter správně přejděte prosím na náš archiv newsletterů
Chcete-li dostávat náš newsletter, pošlete nám email s žádostí  (uveďte prosím jméno a město) na cdscup@seznam.cz.
Nechcete-li již dostávat náš newsletter, pošlete nám email na cdscup@seznam.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.