hlavička
4. Newsletter ČMŠS a ČDS 13.5.2011

KVALIFIKAČNÍ TURNAJ O POSTUP NA MČR UŠO HLS
TURNAJ O MISTRA OLOMOUCKÉHO A ZLÍNSKÉHO KRAJE
MISTROVSTVÍ ČMŠS 2. A 3. LIG

Vážení sportovní přátelé,

Dovolte mi vás pozvat na druhý ročník turnaje o Mistra kraje, spojený s kvalifikací na Mistrovství družstev UŠO HLS a také na již tradiční Mistrovský turnaj 2. a 3. lig pod hlavičkou Českomoravského šipkového svazu. Všechny výše uvedené turnaje se uskuteční v kulturním domě obce Střeň, která se nachází cca. 9 km od Olomouce směrem na Mohelnici.

Také mi hned v úvodu dovolte, abych se mým jménem všem vám vedoucím družstev a hráčům omluvil za pozdní vydání propozic, které více než obvykle byly závislé na mnoha jednáních, z nichž se některá uskutečnila až v tomto týdnu. V novém ligovém ročníku 2011/2012 nás čeká plno změn z nichž nejdůležitější je bezesporu vytvoření Extraligové soutěže jak pro Olomoucký, tak pro Zlínský kraj. Pevně doufám, že nový model soutěže se vám bude líbit a stane se natolik dobrým přínosem pro šipkaře, že jej převezme stejně jako spoustu jiných nápadů celé UŠO.

V neposlední řadě ještě připomenu, že časopis Šipkař byl pozastaven a pracuje se na návrhu elektronické podoby. V tištěné podobě bude časopis Šipkař nově vydáván pouze 2x ročně a to vždy po Mistrovství a bude doručen všem vedoucím družstev na adresu pro zasílání korespondence (zpravidla adresa vedoucího družstva) Českomoravský šipkový svaz vzniklou mezeru po časopisu Šipkař nahrazuje vydáváním vlastních „Newsletterů“,které jsou zasílány všem, (nejen vedoucím družstev) kdo se přihlásí k odběru na adrese:cdscup@seznam.cz Newslettery vychází nepravidelně, ale minimálně 1x měsíčně. Obsahem jsou nejdůležitější a nejčerstvější informace z oblasti šipkového sportu, pozvánky na turnaje aj. Archiv Newsletterů také můžete najít na nových webových stránkách firmy a zároveň generálního sponzora ČDS Trading Prostějov, kde kromě již zmíněného archívu naleznete podrobnou termínovou listinu, fotogalerii a jiné.

ČASOVÝ HARMONOGRAM – KULTURNÍ DŮM STŘEŇ

Sobota 21.5.2011 Olomoucký kraj
Prezence družstev 8:00-8:30 hodin
Zahájení : 9:00 hodin
Účastníci :

 • 1. liga Olomoucko - první čtyři družstva dle celkového pořadí
 • 1. liga Přerovsko - první dvě družstva dle celkového pořadí
 • 1. liga Jesenicko - první dvě družstva dle celkového pořadí
 • 1. liga Prostějovsko - první dvě družstva dle celkového pořadí
 • 1. liga Šternbersko - první dvě družstva dle celkového pořadí

Systém soutěže :
Družstva budou rozlosována do dvou skupin po šesti a budou hrát systémem každý s každým zkrácené desítkové utkání (4x dvojice, 2x čtyřhra, 4x dvojice) na 2 hrané legy. Celkem tedy 5 utkání. V následné tabulce postoupí dle pořadí vítěz do Play off (play off –celé klasické utkání do 10 bodu) a družstva na druhém a třetím místě budou hrát křížem předkolo Play off. První čtyři družstva mají právo účasti na MČR družstev ve Valdicích, které se koná 11. – 12. 6. 2011. Zároveň se vítěz stává Mistrem kraje pro rok 2011 a spolu s družstvem na druhém a třetím místě obdrží sportovní trofej. Vítěz navíc Putovní pohár pro Mistra kraje.

Sobota 21.5.2011 Zlínský kraj
Prezence družstev 8:00-8:30 hodin
Zahájení : 9:00 hodin
Účastníci :

 • 1. liga Vsetínsko - první dvě družstva dle celkového pořadí
 • 1. liga Kroměřížsko - první dvě družstva dle celkového pořadí

Systém soutěže :
Stejně jako v loňském roce budou tato čtyři družstva hrát spolu systémem každý s každým celkové utkání a z následné tabulky vítězné družstvo a družstvo druhé v pořadí má právo účasti na MČR družstev ve Valdicích, které se koná 11. – 12. 6. 2011. Zároveň se vítěz stává Mistrem kraje pro rok 2011 a spolu s družstvem na druhém a třetím místě obdrží sportovní trofej. Vítěz navíc Putovní pohár pro Mistra kraje.

Neděle 22. 5. 2011 Mistrovství ČMŠS 2. a 3. lig
Prezence družstev 8:00-8:30 hodin
Zahájení : 9:00 hodin

Účastníci z 2. ligy dle konečného pořadí :

 • Olomoucko První 2 družstva skupiny A a První 2 družstva skupiny B
 • Vsetínsko První 2 družstva
 • Přerovsko První 2 družstva
 • Prostějovsko První 2 družstva

Účastníci z 3. ligy dle konečného pořadí :

 • Olomoucko První 2 družstva skupiny A a První 2 družstva skupiny B
 • Vsetínsko První 2 družstva
 • Přerovsko První 2 družstva
 • Prostějovsko První 2 družstva

Systém soutěže :
Družstva budou rozlosována do dvou skupin po pěti a budou hrát systémem každý s každým zkrácené desítkové utkání (4x dvojice, 2x čtyřhra, 4x dvojice) na 2 hrané legy. Celkem tedy 4 utkání. Z následné tabulky postoupí vítěz a druhé družstvo do Play off (playoff – celé klasické utkání do 10 bodu) Vítězné družstvo a družstvo na druhém a třetím místě obdrží sportovní trofej Mistrů a Vícemistrů 2. a 3. ligy.

Družstva 2. a 3. lig nehrají kvalifikační turnaj o postup na MČR družstev 2. a 3. lig ve Valdicích, které se koná ve dnech 4. – 5. 6. 2011. Na toto Mistrovství postupují vítězové jednotlivých lig v ligovém ročníku 2010/2011. Svou účast na tomto Mistrovství jsou družstva povinni nahlásit na sekretariát ČMŠS nejpozději do 25. 5. 2011, aby mohl jet popřípadě další náhradník.

DOPLŇUJÍCÍ PRAVIDLA :

 1. Nominované družstvo musí potvrdit svou účast nejpozději do úterý 17. 5. 2011 do 10:00 hodin, aby bylo možné dát příležitost náhradníkům.
 2. Družstvo, které bude přihlášeno a turnaje se nezúčastní bude sankcionováno snížením odměny za ligový ročník 2010/2011.
 3. Družstva jsou povinna se po dobu konání turnaje chovat v souladu s pravidly a disciplinárním řádem UŠO a řídit se pokyny organizátorů a rozhodčích.
 4. V průběhu celého hracího dne určí rozhodčí zda se bude hrát na jednom, dvou, či čtyřech terčích.
 5. Losování bude provedeno vždy tak, aby se v základní skupině nepotkala družstva ze stejné oblasti mimo Olomouc a popř. ligové skupiny (Olomoucko)
 6. Všechna další doplňující pravidla, popřípadě hrací plány a klíče, se všichni účastníci dozví na místě konání této sportovní akce

 

 

Tento newsletter pro vás připravili Zdeněk Špička a Radek Smola.


Pokud se vám nezobrazuje newsletter správně přejděte prosím na náš archiv newsletterů
Chcete-li dostávat náš newsletter, pošlete nám email s žádostí  (uveďte prosím jméno a město) na cdscup@seznam.cz.
Nechcete-li již dostávat náš newsletter, pošlete nám email na cdscup@seznam.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.